Oksana, 22 m.

Gyvenau su mama ir patėviu nedideliame provincijos miestelyje. Baigiau 12-a ir iškart išvažiavau į Airiją užsidirbti – gal būsimiems mokslams, o gal šiaip – pradžiai gyvenimo.

Susipažinau ten su kitomis lietuvėmis. Kiek vėliau mes pradėjom bendrauti su netoliese butą besinuomojančiais indais ir pakistaniečiais. Mane sužavėjo Elinas. Toks dėmesingas, nieko negailėjo. Mamai apie mūsų santykius nepasakojau, nes ji kiek senamadiška būtų nepritarusi mano minčiai su juo susituokti. Taip – susituokti. Jis paprašė labai greit. Dar prieš santuoką aplink per aplink užsiminė, kad, jei norėsiu ir nepatiks su juo gyventi, galėsiu išsiskirti. Aš nustebau: „Kodėl mes turėtume išsiskirti, juk mylim vienas kitą?“ Prisimenu, jog sakė, kad iš pradžių gyvensim viename bute su jo 3 draugais.

Nuo pirmos santuokos dienos jis man uždraudė dirbti, pradėjo kontroliuoti, ką ir kada valgau. Jaučiausi pasimetusi ir nesupratau, kas vyksta. Paskui – po savaitės ar panašiai, tame pačiame bute mane išprievartavo jo pusbrolis. Mano vyras žinojo ir nieko dėl to nedarė. Tiesiog pasakė, kad čia yra tokios mūsų santuokos sąlygos. O aš jam turiu taip atsidėkoti už visas dovanas.

Po metų jis pradėjo suktis apie kitą merginą – beje lietuvę. Kai ją atsivesdavo į butą, aš turėdavau užsidaryti atskirame kambaryje, negalėjau su ja pasikalbėti ar ją įspėti.

Aš jam atsibodau. Jis nupirko bilietą į Lietuvą ir pasakė: „Skrisk aplankyti mamos. Po savaitės susiskambinsim – nupirksiu bilietą atgal.“ Mes daugiau nepasimatėm, nes aš nebeskambinau jam, o jis manęs taip pat neieškojo.

Negaliu atsigauti iki dabar. Esu labai dėkinga už galimybę kalbėtis su psichoterapeutu kartą per dvi savaites ir už pagalbą, kurią gavau iš organizacijos, padedančios tokioms moterims kaip aš. Pati negalėčiau sau to leisti. Su socialinės darbuotojos pagalba radau darbą Lietuvoje. Ji padėjo man atsistoti ant kojų.

This entry was posted in . Bookmark the permalink.
Skip to content
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.