Prekyba žmonėmis

October 20, 2014 Lietuvos Caritas socialinė akcija, skirta Kovos su prekyba žmonėmis dienai paminėti Posted In: Naujienos

20141020_143004

2014 m. spalio 20 d. Lietuvos Caritas projektas “Pagalba prostitucijos bei prekybos žmonėmis aukoms” organizavo socialinę akciją „Ekspozicija ant ratų“, skirtą Kovos su prekyba žmonėmis dienai paminėti. Akcijos tikslas – parodyti bendruomenei, kokia „apčiuopiama‘, reali yra prekyba žmonėmis. Specialiai įrengtame treileryje yra rekonstruotos seksualinio ir darbinio išnaudojimo aukų gyvenimo sąlygos, jų gyvenimo nelaisvėje žiauri kasdienybė. Šia ekspozicija siekiama ne tik įspėti, bet ir paskatinti mūsų žmones nelikti abejingais, žinoti kur ir kaip kreiptis pagalbos.

Akcijoje dalyvavusios programos „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ socialinės darbuotojos diskutavo su apsilankiusiais kauniečiais, kvietė išreikšti savo įspūdžius ir raštu. Sulaukta tikrai stiprių atsiliepimų: „Siaubas, baisu. Žmogus – daiktas. Sunku ir įsivaizduoti išgyvenusiųjų pojūčius“, „Tikiuosi, šių žmonių niekada neapleido viltis“, „Saugokim vieni kitus, būkim budrūs visose situacijose“, „Labai slogūs įspūdžiai. Net nežinojau, kad viskas taip arti“.

Su šia socialine akcija Lietuvos Caritas atstovės ruošiasi apsilankyti kuo daugiau šalies miestų ir kaimų. Lietuvos Caritas dėkoja aukojusiems praeiviams, šios aukos padės įrengtai ekspozicijai riedėti vis toliau.